ŽIROPLĀNS (GYR)


FIRST FLY SKOLA PIEDĀVĀ IEPĒJU IEGŪT ŽIROPLĀNA (GYR) PILOTA LICENCI. ŽIROPLĀNA AIZVIEN PIEAUGOŠO POPULARITĀTI NODROŠINA LABĀ REDZAMĪBA NO KABĪNES, KĀ ARĪ IESPĒJA PIEZEMĒTIES  GANDRĪZ JEBKURĀ PAGALMĀ. 

 

 

Lai mācītos UVL pilotu skolā, Jums jābūt:

  • sasniegušam vismaz 17 gadu vecumu;

  • derīgai autovadītāju medicīniskai izziņai.

Mācību vieta

  • Teorētiskās un praktiskās nodarbības notiek Ādažu lidlaukā. Kursantu ērtībai teorētiskās nodarbības notiek grupās darba dienu vakaros aprīkotā klasē. Bet praktiskās nodarbības - lidojumi ar mācību lidmašīnu notiek individuāli ar instruktoru.
  • Teorētisko nodarbību programma ir izplānota tā, lai pilnu apmācības kursu apgūtu un noliktu skolas eksāmenus aptuveni 5-6 mēnešu laikā. Praktiskās nodarbības notiek paralēli teorētiskai apmācībai. Praktisko apmācību apmērs ir atkarīgs no laika apstākļiem.

Maksāšanas noteikumi

Noslēdzot līgumu par apmācībām, students iemaksā 50%. Atlikušos 50% iemaksā pēc pirmā pastāvīgā (SOLO) lidojuma vai pēc 15 st.

Arī var izmantot līzinga iespējas.

Mācību maksa. Cenā ietilpst:

  • teorētiskā apmācība 68 stundas

  • SIA First Flay izstrādāta mācību grāmata

  • mācību lidmašīnas instrukcijas kopija

  • praktiska apmācība (lidojumi) minimāli 35 stundas (ar instruktoru minimāli 20 st. un SOLO 10 st.)

Pilotu apmācības – teorētiskās un praktiskās – tiek organizētas Ādažu novadā, Eimuros, sertificētā un starptatutiskās lidostas prasībām atbilstošā lidlaukā. Tas aprīkots ar visu nepieciešamo pilnvērtīgām jauno pilotu apmācībām – gaisa kuģu pacelšanās un nolaišanās celiņiem, aviācijas angāriem, biroju telpām teorētisko nodarbību organizēšanai, Wi-Fi, mobilajiem un radiosakariem, kā arī informācijas ievākšanas un pārbaudes punktu, lai noteiktu, kādi lidojumi un kad ir atļauti. Nepieciešamības gadījumā lidlauka teritorijā pieejamas arī naktsmītnes.

 

Lekcijas pilotu skolā pasniedz profesionāli piloti ar ilggadēju pieredzi aviācijas nozarē. Jauno pilotu apmācību ilgums – 5 līdz 6 mēneši.

 

Kursantu ērtībām lekcijas notiek divas reizes nedēļā, otrdienu un ceturtdienu vakaros (no plkst. 18.30–21.30) – ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, šāds grafiks ir visoptimālākais, lai strādājoši cilvēki varētu vienkārši apvienot darbu ar mācībām. Teorētiskās zināšanas studenti apgūst 2,5–3 mēnešu laikā jeb 68 stundās, savukārt praktiskajām apmācībām  – tiek veltītas 35 stundas. No tām 20 stundas kursants mācās vadīt lidmašīnu ar instruktoru blakus, bet 10 stundas lido patstāvīgi (Solo Fly).

Pilotu skolā "First Fly" tiek nodrošināta individuāla pieeja katram studentam. Piemēram, ja kursantam kādu apstākļu dēļ nav iespējams apmeklēt teorētiskās lekcijas klātienē, tajās var piedalīties ar Skype starpniecību. Tāpat apmācības iespējamas, ja cilvēks uzturas Latvijā tikai pāris nedēļas mēnesī un pēc tam atkal uz ilgāku laiku dodas prom – apmācības tiek izplānotās tā, lai students varētu apgūt skolas programmu neatkarīgi no apstākļiem.

 

 

 

 

Ieguvumi, pabeidzot mācības

Sekmīgi pabeidzot mācības un nokārtojot pilotu skolas teorētiskos un praktiskos eksāmenus, tu iegūsi amatiera pilota un ultravieglās lidmašīnas vadītāja licenci, kuru bez ierobežojumiem varēsi izmantot lidojumiem uz visām Eiropas Savienības valstīm.

Plašas iespējas nākotnē

Pilotu skolā "First Fly" apgūtās prasmes tev pavērs plašas iespējas nākotnē – ja vēlies veidot profesionālu pilota karjeru, tad pilotu skola "First Fly" ir pirmais solis ceļā uz veiksmīgu šī mērķa īstenošanu.

Dāvana taviem draugiem un tuviniekiem

Tāpat lidojums ar lidmašīnu var kļūt par oriģinālu un neaizmirstamu pārsteiguma dāvanu taviem draugiem un tuviniekiem dzimšanas dienā, kāzās vai kādā citā nozīmīgā notikumā.

Ņem vērā!

Iegūto ultravieglās lidmašīnas pilota apliecību varēsi izmantot tikai personiskām vajadzībām. Taču, ja vēlies savu dzīvi saistīt ar profesionālu darbību aviācijas nozarē, tev būs nepieciešama ATPL licence (Airline Transport Pilot Licence). To varēsi iegūt, sekmīgi pabeidzot studijas kādā no Latvijas augstkolām, kas piedāvā studijas Aviācijas transporta programmā.

Pieteikums mācībam

Pieteikties mācībām pilotu skolā "First Fly" iespējams jau no 16 gadu vecuma, maksimālais vecums nav ierobežots. Lai uzsāktu apmācības, ir nepieciešama autovadītāja medicīniskā izziņa, kas apstiprina, ka apmācāmā veselības stāvoklis ir atbilstošs lidaparāta vadīšanai.

 


Kādas zināšanas un prasmes tu apgūsi pilotu skolā "First Fly"?


1.

TEORIJA

Pilotu teorētiskajā apmācību programmā iekļautas 9 disciplīnas jeb mācību priekšmeti: aerodinamika, lidaparāta konstrukcija, lidmašīnas dzinēja konstrukcija, navigācija, meteoroloģija, lidojuma plānošana, lidmašīnas vadības sistēmas, cilvēciskais faktors, kas ir viena no būtiskākajām un sarežģītākajām disciplīnām, kā arī lidmašīnas balansēšana un centrēšana. Katras disciplīnas apgūšanai tiek veltītas 3–6 stundas, lai pēc iespējas labāk sagatavotu studentu pirmajai praktiskajai nodarbībai.

2.

PRAKTIKA

Rūpējoties par to, lai studenti būtu pastāvīgi ieinteresēti apmācību procesā, pilotu skolā "First Fly" praktiskās nodarbības tiek organizētas paralēli teorētiskajām. Jau apgūstot 50% no teorijas materiāliem un sekmīgi nokārtojot pirmo ieskaiti par galvenajām disciplīnām, kursantiem periodiski tiek dota iespēja trenēties vadīt lidmašīnu pilota klātbūtnē. Salīdzinājumam – apgūstot aviāciju profesionālās izglītības iestādēs, studenti pie praktiskām nodarbībām netiek pielaisti, kamēr nav nokārtota virkne sarežģītu eksāmenu. Tā rezultātā nereti mazinās interese un rodas šaubas par izvēlēto studiju virzienu.

3.

MOTIVĀCIJA

Svarīgi ņemt vērā, ka, uzsākot praktiskās apmācības, strādājošiem studentiem vēlams saplānot savu laiku tā, lai viņiem būtu iespēja apmeklēt lidmašīnas vadības nodarbības vismaz divas reizes nedēļā – tas ir būtisks nosacījums, lai cilvēkam rastos pašpārliecinātība, vadot lidaparātu. Turklāt, pateicoties praktiskajiem treniņiem, arī teorētisko apmācību process kļūst vienkāršāks un interesantāks, kā rezultātā kursanti sasniedz augstus rezultātus pārbaudījumos.

4.

LIDOJUMI

Pie pirmā patstāvīgā lidojuma jeb Solo Fly kursanti tiek pielaisti pēc visu pārbaudījumu sekmīgas nokārtošanas – atbildot pareizi uz ne mazāk kā 80% jautājumiem, kā arī paralēli gūstot labus rezultātus praktiskajās nodarbībās ar pilotu blakus, kas sastāda 20 stundas. Taču, ik reizi parādot kvalitatīvu lidojumu un saņemot par to augstu vērtējumu, kursantiem ir iespēja uzsākt patstāvīgos lidojumus arī ātrāk – skolā noteiktais minimālais praktisko nodarbību skaits pilota klātbūtnē ir 15 stundas. SAZINIETIES AR MUMS


Nav ievadīts
Nav ievadīts Nav ievadīts e-pasts
Nav ievadīts
Nav ievadīts
Paldies! mēs sazināsimies ar jums 2 dienu laikā, ja jautājums ir steidzams vai vēlaties rezervēt demonstrācijas lidojumu, lūdzu, zvaniet +371-28489846
Lūdzu, mēģiniet vēlreiz.